بازاریابی محتوایی

در کارگاه بازاریابی محتوایی چه گذشت؟

کارگاه بازاریابی محتوایی یوسف فراهانیکارگاه بازاریابی محتوایی یوسف فراهانی

اولین کارگاه بازاریابی محتوایی (که به اشتباه با آن بازاریابی محتوا هم می‌گویند) در آکادمی دیجیتال مارکتینگ به اتمام رسید و بخشی از خاطره‌ها شد. بدون شک، شخصِ من بیشترین بهره آموزشی را از این کارگاه بردم، چرا که دانشجویان سوالات بسیار هوشمندانه‌ای را مطرح می‌کردند و فتح بابی میشد تا موضوعات موازی حوزه ارتباطات از جمله برندآفرینی و تبلیغات، تا جایی که به پیشبرد برنامه محتوایی کمک می‌کرد، پوشش داده شود.

گفته‌ها، دیده‌ها و شنیده‌ها

در ابتدای کارگاه بازاریابی محتوایی سعی کردیم مدل ذهنی یک بازاریاب محتوایی (Content Marketer) را در خودمان تقویت کنیم و سپس به تدریج با مدل هشت‌مرحله‌ای بازاریابی محتوایی آشنا شدیم.

با هم مرور کردیم که یک برنامه محتوایی چه اهدافی می‌تواند داشته باشد. در مورد مشتری، مخاطب، پرسونا و روش‌های شناسایی آنها صحبت کردیم. بعد از آشنایی با مفهوم «محتوابانی» سراغ بخش‌های چهارده‌گانه یک سند استراتژی محتوا رفتیم و تقویم سردبیری و کارکردهای آن مطرح شد.

کارگاه بازاریابی محتوا

در ادامه، کارخانه «محتواسازی» را به راه انداختیم. در این مرحله نیاز بود تا در گروه‌بندی‌هایی مشخص، نقش کارفرما و کارشناس را بازی کنیم تا با مفهوم مهم «بریف» آشنا شویم. روش‌های «محتواپراکنی» و شاخص‌های ارزیابی را بررسی کردیم و اصول تیم‌سازی را در بخش «محتواداری» پوشش دادیم.

بازاریابی محتوایی یعنی بازخورد

در انتهای دوره آموزشی بازاریابی محتوایی از دانشجویان درخواست شد تا نظرات واقعی‌شان را از طریق فرم نظرسنجی در میان بگذارند، چرا که «بازخورد گرفتن» روح بازاریابی محتوایی است. اگر قصد داشتید نظرات دوستان را در مورد کارگاه قبلی بخوانید کافیست به بیوی صفحه اینستاگرام من بروید و جدیدترین هایلایت را ورق بزنید.اگر شما هم مثل من به موضوع بازاریابی محتوایی علاقه‌مند هستید، باعث افتخار است که شما را در کارگاه بعدی ملاقات کنم.

یوسف فراهانی

4 دیدگاه

 • علی بابا

  به نظر من اقای فراهانی جزو بهترین های علی بابا هستن

 • امداد باتری

  بهترین راه بازاریابی تولید محتوای خوب در سایت هست. بدترین نوع بازاریابی هم تماس تلفنی

  • یوسف فراهانی

   روش‌های زیادی برای بازاریابی وجود داره که به شرط اجرای درست، می‌تونن اثربخش ظاهر بشن؛ اما خود من به بازاریابی محتوایی علاقه بیشتری دارم؛ چرا که اساسا روشی از بازاریابی هست که مخاطب رو اذیت نمی‌کنه.

ارسال دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *