کپی رایتینگ یو ایکس رایتینگ

یو ایکس رایتینگ چیست؟

همان طور که از اسمش برمی‌آید، یو ایکس رایتر نویسنده‌ای است که با تیم یو ایکس یا همان تجربه کاربری همکاری می‌کند.

او کپی رایتر قهاری است و خلق محتوای متنی یک وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل را بر عهده دارد. به زبان ساده، هر متنی که در نقاط تماس یک محصول مشاهده می‌کنید نتیجه کار یک یو ایکس رایتر است؛ هیچ فرقی هم نمی‌کند که متن چندپاراگرافی صفحه «درباره ما» باشد یا پیغام نیم‌خطی صفحه ارور.

یک یو ایکس رایتر حرفه‌ای باید تسلط زیادی بر نگارش و ویرایش زبان داشته باشد. اینکه دوستان‌تان داستان‌های کوتاه شما را تحسین می‌کنند کافی نیست. ما به مدلی از نوشتن نیاز داریم که بتواند دقیق و هوشمند عمل کند.

دقت واژگانی مهارتی است که یک یو ایکس رایتر به آن نیاز دارد؛ اینکه بتواند توضیح بدهد که چرا یک واژه را انتخاب کرده و این واژه در نهایت چه ارزشی را خلق می‌کند. همچنین تسلط به دانش بازاریابی و برندسازی موجب می‌شود تا محتوای خلق شده با شخصیت برند، پرسونای مخاطب، استراتژی‌های بازاریابی و اهداف کسب‌وکار متناسب باشد. تسلط بر حوزه یو‌ ایکس هم که از بدیهیات است.


مطلب مرتبط: کپی رایتینگ چیست؟ کپی رایتر کیست؟


یک یو ایکس رایتر حرفه‌ای می‌داند که قبل از هر چیز باید بینش مشتری را استخراج کند. محقق یو ایکس می‌تواند در استخراج این بینش به او کمک کند، اما نحوه استفاده از این بینش در خلق محتوای صفحات به عهده یو ایکس رایتر است.

به عنوان نکته پایانی، باید به خلاقیت اشاره کنم که یک عامل کلیدی به حساب می‌آید، چرا که تولید متون اثربخش و خیره‌کننده چیزی کم از آفرینش یک اثر هنری ندارد.

6 دیدگاه

 • محمد بهکام

  مختصر و مفید
  سپاسگزارم آقای فراهانی

 • پوریا

  سپاس بیکران

 • حمید

  آقا سلام کتاب محتوای کار درست چرا از سایت برداشته شده؟

  • یوسف فراهانی
   نویسنده

   سلام بر شما.
   حقیقت فروشش رو متوقف کردم.
   اگر کتاب رو نیاز داشتین یک پیام توی ایستاگرام به من بدین لطفا.

ارسال دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *